המרחב הבטוח, ייעוץ מנהלים אישי

ניהול היא משימה מורכבת, לעיתים קשה ובעיקר דיי בודדה, ההחלטות אינן נעשות קלות והאתגרים גדלים ונעשים משמעותיים יותר משנה לשנה. פעם הייתה מתקבלת החלטה לטווח ארוך היום הקצב גובר מרבעון לרבעון התכיפות גבוהה מחייבת לסגל יכולות של גמישות מחשבתית וחשיבה תוצאתית.

קבלת החלטות נכונות היא תוצר של תהליך נכון. מומלץ וצריך להשקיע בללמד איך לנהל תהליך אופטימלי של קבלת החלטות ואיך אני כמנהל חושב. תהליך הלמידה צריך לשלב תאוריה ופרקטיקה עם מקום ללמידה תוך כדי התנסות.

תהליך הייעוץ מאפשר את השילוב ההוליסטי בו ניתן לבצע "עיבוד" לתהליכי חשיבה רציונאלית ורגשית, עבודה עם יועץ קשוב בעל יכולת ההתבוננות ותעוזה לשאול שאלות. יכולה לסייע להציף דפוסי חשיבה והתנהגות החוזרים על עצמם ולהציע דרכים להתמודד איתם באופן המשרת נכון את הנועץ ומשחרר מרגשות חוסמים.

במהלך ייעוץ זוכה המנהל לזמן איכות עם עצמו, בו נוצר "המרחב בטוח" אף אחד לא ישפוט על צורת החשיבה, סדר הדברים, הרלוונטיות והאם דבריו נשמעים לעניין. "המרחב הבטוח" המתקיים בין היועץ למנהל, מאפשר להתחבט לשאול שאלות קיצוניות, לחשוב בקול, להעלות את הקולות מהבטן. אפשר גם לשחק במחשבות, באופן שלרגע לא באמת משרת מטרות מידיות, אלא מעורר מחשבות שונות, להעז לשבור מוסכמות ובעיקר לא לחשוש מהתוצאות או הדרך. אלו רגעים בהם ניתן להתרגש, להתלהב או לעצור הכל ולהתחיל מחדש.

"במרחב הבטוח" אין צורך להתעסק במותר ואסור, אלא פשוט להיות שם נינוח ומתוך כך לבחון להתבונן ולחקור בחופש האפשרויות.
לרוב כך מתקבלות ההחלטות הטובות ומכאן גם נרקמת דרך הפעולה וההנעה הנכונה להשגת היעד.


המרחב הבטוח למנהלים

  זמן איכות ניהולי

  יכולת להקשיב לעצמי – להתבונן בקולות מהבטן

  הכרות עם דפוסי חשיבה, חסמים אישיים ודרכי התמודדות

  לימוד ותרגול אסטרטגיות של קבלת החלטות והשפעה

 

מזמינה אותך לפגישת הכרות

נירית בן ציון